Умови доступності закладу навчання особами з особливими потребами
Умови доступності закладу навчання особами з особливими потребами
Радіус обслуговування навчального закладу не перевищує 1 км пішохідної доступності. Будівля закладу розміщена на відстані 100 метрів від проїжджої частини.
Через територію школи не проходять повітряні лінії електропередачи з напругою 35 кВ і більше. Загальна площа шкільного подвір’я 26844 м². Будівля школи знаходиться посередині зеленої зони. Високорослі дерева висаджено на відстані понад 20 м від стін з вікнами. Колючі дереві і кущі, рослини з отруйними ягодами не висаджуються.
Уроки фізкультури на свіжому повітрі проводяться на спортивному майданчику, який складається з футбольного поля, міні-поля, майданчику для воркауту, баскетбольного поля. Всі спортивні споруди надійно встановлені.
Вхід у приміщення закладу не потребує пандусу і є доступним для людей з особливими потребами. Коридори широкі, добре освітлені. Всі учасники освітнього процесу мають безперешкодний рух комунікаційними шляхами. Навчальні кабінети розташовані поруч один з одним, цим компактне розташування не потребує для переходу з кабінету в кабінет більше однієї хвилин.
На першому та другому поверхах обладнані окремі туалетні кімнати для хлопчиків та для дівчат. В кожному є умивальники.
Освітлення та інсоляція навчальних приміщень оптимальна. Навчальні кабінети мають як природне освітлення так і штучне. У кабінетах світло падає на робочі місця зліва, що позитивно впливає на збереження зору, у т.ч. роботу дітей з вадами зору. Природне освітлення рівномірне і не створює блиску.
У навчальних кабінетах з орієнтацією на південний схід, південний захід, захід вікна облаштовані сонцезахисними засобами: підйомно-поворотними жалюзями. У осінньо-зимовий період використовується штучне освітлення з люмінесцентними лампами та окремим включенням другого-третього ряду від вікон. Стелі навчальних кабінетів мають світлий колір. Класна дошка має матову поверхню пофарбовану в темно-зелений колір, що дозволяє добре бачити під різним кутом зору.
У навчальному закладі неухильно додержуються температурного режиму відповідно до пори року та погодних умов, що позитивно впливає на комфортність перебування осіб, які мають захворювання легень, бронхіальна астма та інше.
У навчальному закладі навчальні кабінети обладнані шкільними столами та стільцями. У кабінетах початкової школи в наявності регульовані шкільні столи і стільці. Усі вони розташовані від шаф, столу вчителя, дошки на відстані рекомендованої санітарними вимогами. Висота дошки над підлогою для учнів 1-4 класів складає – 0,8м, 5-11 класів – 0,8-0,9 м. Найбільша відстань від останнього місця до класної дошки не перевищує 8 м. Згідно з листком здоров’я вчителі враховують розсадку дітей:
- з пониженою гостротою зору – перші парти першого ряду від світлонесучої стіни;
- з пониженим слухом – перші, другі парти крайніх рядів;
- які часто хворіють простудними захворюваннями – у третьому ряду парт біля внутрішньої стіни.
Встановлений п’ятиденний, у першу зміну, режим роботи навчального закладу з початком занять о 08.30 позитивно впливає на організацію освітнього процесу та відпочинку. Навантаження на учнів відповідає чинним навчальним програмам. Для дітей, які навчаються індивідуально визначається тижневе навантаження згідно віку та статусу дитини у відповідності до захворювання.
Їдальня знаходиться першому поверсі, поруч з нею розташована санітарна зона з умивальниками. Постійно у наявності є проточна гаряча та холодна вода
Медичний кабінет розташований на першому поверсі, обладнаний згідно санітарних вимог і дозволяє надавати медичну допомогу усім категоріям учнів.
В організації навчання учнів з особливими потребами школа керується Постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», листом МОН України від 13.08.2014 № 1/9-413 «Про організацію навчально-виховного процесу учнів з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку», листами МОН України від 12.07.2017 № 1/9-385 «Про навчальні плани та організацію навчально-виховного процесу учнів з особливими освітніми потребами», від 28.07.2017 № 1/9-414 «Про забезпечення фахівцями психологічної служби системи освіти та пріоритетні напрямки діяльності на 2017/2018 навчальний рік», Постановою КМУ від 09.08.2017 № 588 «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу.
Станом на 01.01.2019 року в школі навчається один учень на індивідуальній формі навчання. Інклюзивних класів немає.
Відповідно статті 20 Закону України «Про освіту»:
1. У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків може створитися інклюзивний клас для навчання осіб з особливими освітніми потребами.
2. При цьому будуть створені умови для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.
3. Особи з порушеннями фізичного, психічного, інтелектуального розвитку і сенсорними порушеннями будуть забезпечені допоміжними засобами для навчання.
4. Особам з особливими освітніми потребами будуть надаватися психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
5. За необхідністю буде проведена робота щодо відповідності будівель, споруд і приміщень закладу вимогам доступності згідно з державними будівельними нормами і стандартами.
6. При необхідності реконструкція будівель, споруд, приміщень закладу буде здійснюватися з урахуванням принципів універсального дизайну та/або розумного пристосування.